3E Liga spuštěna!

A je to tady!
Od 6.2. spouštíme registrace do 3E Ligy a to hned ve 3 titulech.

Studenti tak mohou reprezentovat svou univerzitu v:

League of Legends
Hearthstone
Counter Strike:GO

Hodně štěstí a vidíme se na finále!


CO NÁS ČEKÁ?


Dota 2 Tournament VŠB+UHK

První vlaštovka Doty 2 u nás!

Univerzity v Hradci a Ostravě pořádají turnaj pro širokou veřejnost jehož finále se odehraje v první esportovní místnosti v ČR, na Ostravské VŠB-TUO.

Hrát se bude o věcné ceny a hlavně o krásný Aegis!

Více informací na FB

Turnaj středních škol UHK

Rektor Univerzity Hradec Králové posvětil našemu dceřinému spolku SGA lokální akci soustředěnou pro studenty středních škol!
Týmy ze středních škol tak mohou bojovat o pohár rektora ve hře League of Legends a nakouknout na univerzitní půdu ještě předtím, než nastanou jejich první akademické úspěchy.

Více na FB události


JIŽ PROBĚHLO


ZIMNÍ SEMESTR 3E LIGY 2019

Registrace do 3E ligy jsou již uzavřeny a 7. 10. 2019 začne první kolo.

Bude se hrát League of Legends, Counter Strike: GO a Hearthstone.

Děkujeme všem zaregistrovaným hráčům a týmům a těšíme se na Vaše výkony 🙂

GL & HF

FOR GAMES 2019

FOR GAMES je největším herním veletrhem v České republice a stejně jako loni ani letos u toho nemůžeme chybět! Co od akce tedy očekávat? Připravte se na skvělý program našeho stánku plný rozhovorů, herních turnajů o věcné ceny, ale i neskutečně zábavného streamu!

Budeme rozdávat ceny v hodnotě 170 000❗️❗️❗️ Vítězové našich turnajů se mají teda na co těšit❗️

UNIVERZITNÍ DERBY UHK vs. UPCE

11.10.2019 se v Hradci Králové uskuteční historicky vůbec první esportové derby univerzit a to mezi Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Pardubice. Celé dopoledne budou v prostorách budovy A probíhat přednášky na rozličná témata týkající se esportu, gamingu a dalších, na která následně naváže samotné odpolední derby.

Derby se bude konat ve 3 titulech: Counter Strike:GO, Hearthstone a League of Legends. Celý den bude také vysílán na našem twitch kanále.

 

Více na facebookové události

REGISTRACE DO 3E LIGY

Zaregistrujte se do největšího univerzitního esportového klání v České republice! Registrace probíhají od 10. 9. 2019 do 30. 9. 2019. 

LETNÍ SEMESTR 3E LIGY 2019

Letní semestr je již v plném proudu a společně s ním se rozjíždí i druhé kolo 3E ligy.

Slibovali jsme, že budeme ligu rozšiřovat a proto kromě již zaběhlého titulu League of Legends budete nově moci bojovat za svou univerzitu i ve hře Hearthstone!

Zaregistrovat se můžeš přímo na našem webu v záložce "3E Liga"

GL & HF

FINÁLE 3E LIGY - LOL

Den 10.3.2019 se nezapomenutelně zapíše do dějin ESA jakožto den, kdy proběhlo historicky první finále 3E ligy.

V Hradci Králové ve stylovém baru Murloc proti sobě změřili síly studenti ze škol VUT, ČZU, UHK a MUNI. Po dechberoucích hrách plných napětí a zvratů vzešli jako vítězové nakonec právě studenti VUT, kteří ve finále zdolali své rivaly z MUNI. Vítězům gratulujeme a těšíme se na další napínavé střety nejen ve hře League of Legends.

Záznam z finále

ZIMNÍ SEMESTR 3E LIGA 2018

Registrace do 3E ligy jsou spuštěny a 5. 11. 2018 začne první kolo tohoto unikátního projektu.

První ročník se odehraje ve hře League of Legends v podobě 5 členných teamů.

ČASOVÝ PLÁN LIGY*

Liga se bude hrát systémem SWISS, který zajišťuje maximální spravedlivost a vyústí z něj 4 nejlepší týmy, které se poté utkají na offline finále.

1. Kolo se odehraje od 5. 11. 2018 do 11. 11. 2018
2. Kolo se odehraje od 12. 11. 2018 do 18. 11. 2018
3. Kolo se odehraje od 19. 11. 2018 do 25. 11. 2018
4. Kolo se odehraje od 26. 11. 2018 do 2. 12. 2018
5. Kolo se odehraje od 3. 12. 2018 do 9. 12. 2018
6. Kolo se odehraje od 10. 12. 2018 do 16. 12. 2018

*Změny v organizaci turnaje a počtu kol je možná.

Registrace, pravidla a další info nalezneš nahoře v záložce 3ELiga/registrace, nebo na našem Facebooku 

Good luck!

Mistrovství ČR v počítačových hrách

ESA nemohla chybět ani na jedné z největších událostí pro tuzemský esport, tedy MČR. Ve spolupráci s Intelem a Esubou se na jednom ze stánků v průběhu eventu utkaly čtyři velké univerzity v titulech Hearthstone, League of Legends a CS:GO. První den si připsali výhru studenti z VUT, kteří porazili Masarykovu univerzitu poměrem 9:3. Druhý den následoval souboj Vysoké školy báňské s Univerzitou Hradec Králové. Tento souboj nakonec vyhrálo VŠB se skóre 8:4, za což vděčí hlavně perfektnímu výkonu v CS:GO. Na MČR se ESA zároveň prezentovala v rámci své 3E ligy, která přitáhla mnoho zájemců pro další semestr.

BEAT SABER TURNAJ

Ve studentském klubu U kachničky proběhne 6. 11. 2018 ve spolupráci SPS, SU FIT a ESA turnaj ve VR hře Beat Saber.

Údálost na facebooku

3E Liga – 1. Kolo

První pondělí v listopadu se zaznamenalo do historie ESA velkým nadpisem 3E! Byla totiž spuštěna vůbec první univerzitní LoL liga pod hlavičkou ESA. V průběhu dalších týdnů se 38 týmů z 15 unikátních univerzit porvou o titul prvního vítěze této ligy. Prozatím je těžko soudit, kdo vyhraje, nicméně podle statistik už máme v hledáčku minimálně tým U VUT M8. Jejich kapitán se po úspěšném začátku prvního kola vyjádřil těmito slovy: „ESA a její 3E Liga nám dala možnost, zkombinovat to, co nám jde nejlíp. Týmovou spolupráci a vášeň pro soutěžení v PC hrách. E-sport všeobecně není na CZ/SK scéně zrovna mainstream a my z u VUT m8 si myslíme, že to, o co se ESA snaží – tedy více prosadit a dostat e-sport do podvědomí lidí jak v České Republice tak na Slovensku, je skvělá věc. Co se průběhu ligy jako takové týče můžeme říct, že jsme maximálně spokojení. Organizátoři vypadají jako super lidi a přistupují ke všemu velice vstřícně a zodpovědně. Liga nás zatím moc baví a už se těšíme na střet s dalšími soupeři.“ Pozadu ovšem nezůstali ani zástupci jiných univerzit, kteří se budou hrdě bít za své univerzity!

ESA na 4GAMES 

Během posledních dní byly spuštěny registrace do historicky první univerzitní ligy, což nás ale nijak neopravňuje zahálet. 25.-28.10 budeme na For Games společně s Magna TV na jednom stánku ukazovat nejnovější technologie a rozdávat náš unikátní ESA merch!

Ve kooperaci s naším partnerem AT Computers budeme spolupracovat na doprovodném programu, v rámci kterého si budete moci zahrát nejnovější herní pecky na nadupaných mašinách, vyzkoušet si streamování pod dohledem zkušeného streamera nebo rovnou vyhrát v jednom z mnoha doprovodných turnájků v nejhranějších hrách posledních měsíců.

Pokud tedy budeš na For Games, rozhodně se u nás zastav a pokecáme o všem, co se na herní scéně děje!

Spuštění registrací do 3E ligy

Již 18.10. spouštíme registrace do první univerzitní ligy v České republice!

Takže neváhej složit tým ze své vysoké školy a utkat se v boji o titul vítěze s ostatními univerzitami, čímž i ukážeš, že právě studium na tvé univerzitě je to nejvíc cool!

První ročník se odehraje ve hře League of Legends v podobě 5 členných teamů.

Registrace, pravidla a další info nalezneš nahoře v záložce 3ELiga, nebo na našem Facebooku 

Uvidíme se v 3E Lize!

Představení SGA na UHK

Dne 3.10.2018 od 09:00 do 17:00 v prostorách budovy A Univerzity Hradec Králové se vám představil lokální spolek úzce spolupracující s ESA.

Student Gaming Academy zde představil svoji plánovanou činnost a taky ukázal, že gaming není studentům vůbec cizí! Na místě byly k dispozici PC sestavy, na kterých průběžně probíhaly turnaje v CoD 2 o ceny od Fadee a ATComputers. Dalším velkým lákadlem byl PS4 s nejnovějšími tituly ale také Virtuální realita, která "zamotala" hlavu ne jednomu studentovi.

Vítězství v Shadowgun Wargames

Kupředu se můžeš hnát postupně, nebo dělat mílové kroky. ESA na Gamescomu udělala skok přes celou ČR a většinu Německa, aby dokázala, že dokáže hrát hry i na profesionální úrovni. Ve spolupráci s Madfinger Games byl na Gamescomu odehrán historicky první turnaj v Shadowgun: Wargames, který nakonec tým ESA vyhrál a stali se tak celosvětovou jedničkou v tomto novém mobilním esportovním titulu! Celá akce navíc přinesla i skvělé historky, nasbíraní kontaktů a odhodlání přivést akce tohoto typu do Česka.

WoW Battle for Azeroth Pre Release

Pre release party nového datadisku World of Warcraft v prostorech brněnského Tribunal baru! Kvíz s tématikou World of Warcraft pro jednotlivce o ceny ve formě klávesnice, myši a podložky věnované Genesis a další věcné ceny od Fadee v podobě mystery boxů!

Více info na FB události: ZDE

Red dragon tournament

Velké eSport akce v hokejových halách nejsou příliš časté, ale na začátku června se neuvěřitelné stalo realitou. V Třinecké Werk Aréně se poprvé v historii Českého eSportu uskutečnila akce spojená s hraním počítačových her.
V rámci hlavního eventu mohli návštěvníci vidět turnaj v Gwentu, který nabídl střet doslova nejslavnějších hráčů světa. Dále nemohlo chybět finále V4 Overwatch turnaje a jako třešnička na dortu historicky první střet univerzit na poli eSportu. VŠB a VUT poměřilo síly v dvou hrách, přičemž VUT uspělo ve hře Overwatch a VŠB ve hře Gwent.
Celá akce je obrovským skokem vpřed pro eSport v ČR a můžeme jen doufat v lepší zítřky.

Game acess conference

Brněnské výstaviště bývá kolíbkou technologií a velkolepých výstav. Nebylo tomu jinak ani 1.–3. Června, kdy se stalo centrem pro herní vývojáře a vášnivé hráče PC her. Vývojářská Game Acces konference 2018 nabídla nepřeberné množství unikátních řečníků z celého světa a s paralerně probíhajícím Game Acess expo nabídla i velkolepou podívanou pro všechny fanoušky her.
V rámci ESA expozice si hráči mohli udělat nostalgický výlet třeba do Call of Duty 2, nebo poměřit síly s naším Esem ve hře Flatout 2 a vyhrát tak lákavé ceny. V rámci expozice nemohla chybět ani chill-out zóna, kde byla možnost odpočívat u herních konzolí. V dalších letech nechce na události ESA chybět a vy se můžete těšit na ještě nadupanější stánek!

Více info na FB události: ZDE